HP EliteBook Folio 9470m 14″ LED Core i5 3427U/4GB DDR3 /320 GB HDD /Finger Print/Win10

18,400.00 ден

Категорија:

Опис

HP EliteBook Folio 9470m А Class Intel Core i5 3427U 1800Mhz 3MB / 4GB DDR3/ 320 GB 14″ 1366×768 WXGA LED 16:9 Finger Print Camera DisplayPort

Промотивно 12 месеци гаранција 7 дена гаранција за враќање пари

Екран : 14.0 inches 1366×768 WXGA LED 16:9 Finger Print
Процесор : Intel® Core™ i5-3427U Processor (3M Cache, up to 2.80 GHz)
РАМ : 4GB, 1333MHz DDR3
Хард Диск : 320 GB HDD
Графичка карта : Intel HD 4000
Останато : Camera DisplayPort
Димензии: 13.3 x 9.1 inches
Тежина: 3.6/4.4 pounds

Оперативен систем – Win10Home MAR pre-installed
(инсталиран Windows 10 Home, MAR-Лиценциран и основни програми)
Освен фабричката OEM лиценца, компјутерите содржат дополнителна Windows 10 MAR лиценца (Microsoft Authorized Refurbisher) лиценца. Лиценцата е 100% валидна, пријавена во Microsoft и назначена во фактурата. Windows оперативниот систем е преинсталиран на компјутерот заедно со сите адекватни драјвери.

Windows 10 Home лиценците се валидни за корстење во КОМПАНИИ и ги имаат повеќето функционалности од Windows 10 Pro. Најголема разлика е што не може да се поврзат на големи Microsoft мрежи со Domain контролер.