Fujitsu LifeBook S751 14″ Intel Core i5 2520M/4GB DDR3 /250 GB HDD/Win10

14,900.00 ден

Категорија:

Опис

Fujitsu LifeBook S751 Intel Core i5 2520M 2500Mhz 3MB/4GB So-Dimm DDR3/ 250 GB SATA 14″ 1366×768 WXGA LED 16:9 NO OD eSATA DisplayPort Windows 10 Home MAR

Освен фабричката OEM лиценца, компјутерите содржат дополнителна Windows 10 MAR лиценца (Microsoft Authorized Refurbisher) лиценца. Лиценцата е 100% валидна, пријавена во Microsoft и назначена во фактурата. Windows оперативниот систем е преинсталиран на компјутерот заедно со сите потребни дрјавери.

Промотивно 12 месеци гаранција 7 дена гаранција за враќање пари

*Екран : 14-inch
*Процесор – Intel® Core™ i5-2520M Processor (3M Cache, up to 3.20 GHz)
*РАМ – 4GB DDR3 (Можност за доградба на меморија)
*Хард Диск – 250GB HDD
*Графичка карта : Integrated VGA
*Оперативен систем – Win10Home MAR pre-installed
(инсталиран Windows 10 Home, MAR-Лиценциран и основни програми)Windows 10 Home лиценците се валидни за корстење во КОМПАНИИ и ги имаат повеќето функционалности од Windows 10 Pro. Најголема разлика е што не може да се поврзат на големи Microsoft мрежи со Domain контролер.