ФИСКАЛЕН ПРИНТЕР FX1300

21,830.00 ден

Цена: 18,500.00 МКД + ДДВ

Категорија:

Опис

Погоден за ресторани,супермаркети, бензински пумпи, аптеки и др.
– Најбрзо и безшумно печатење
– Систем за лесна промена на хартиja
– Секач на хартиja автоматски нож
– USB интерфеjс за комуникација
– Компактни димензии
– LED индикација

Карактеристики

Димензии: 138 x 165 x 132 mm
Тежина: 0.900 kg
Принтер: Линиски термален принтер
Систем за лесна промена на хартиja: Да
Брзина на печатење: 200 mm/sec
Хартија: Хартија 1 х 80 mm, макс. дијаметар 80 mm
Тастатура: 3 тастери
Дисплеj (касиер): LED (црвена и зелена диоди)
Дисплеj (користник): Опциjа
Адаптер: AC-DC адаптер 90-264 VAC, 50-60Hz / 7.5V,3.3A
Интерфејс: Поврзување 1 x USB порта за комуникација и 1 х RS232 портa за комуникација
Секач на хартиja автоматски нож: Да

Рецензии

Сеуште нема рецензија

Be the first to review “ФИСКАЛЕН ПРИНТЕР FX1300”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.