Lenovo ThinkPad X220 12.5″ Intel® Core™i5-2450M/4GB DDR3/320 GB HDD/Win10

16,900.00 ден

Категорија:

Опис

Lenovo ThinkPad X220 12.5″ Intel Core i5 2450M/4GB DDR3/320 GB HDD/Win10

Освен фабричката OEM лиценца, компјутерите содржат дополнителна Windows 10 MAR лиценца (Microsoft Authorized Refurbisher) лиценца. Лиценцата е 100% валидна, пријавена во Microsoft и назначена во фактурата. Windows оперативниот систем е инсталиран на компјутерот заедно со основни бесплатни програми (антивирус, PDF, OpenOffice)

A+ Class Like new condition, Professionally refurbished boxed – А+ класа без видливи знаци на користење, во рефурбишер кутија

Промотивно 12 месеци гаранција 7 дена гаранција за враќање пари

*Екран : 12.5-inch
*Процесор – Intel® Core™ i5-2450M Processor (3M Cache, up to 3.10 GHz)
*РАМ – 4GB DDR3 (1500 денари доплата до 8GB)
*Хард Диск – 320GB HDD
*Графичка карта : Integrated VGA
*Оперативен систем – Win10