HP EliteBook Folio 9470m 14″ LED Core i7 3687U/8GB DDR3 /500 GB HDD /Finger Print/3G /Win10Pro

26,700.00 ден

Категорија:

Опис

HP EliteBook Folio 9470m А Class Intel Core i7 3687U 2100MHz 4MB /8GB DDR3 /500 GB /14″ 1366×768 WXGA LED 16:9 Finger Print Camera 3G DisplayPort

Промотивно 12 месеци гаранција 7 дена гаранција за враќање пари

Екран : 14.0 inches 1366×768 WXGA LED 16:9 Finger Print
Процесор : Intel® Core™ i7-3687U Processor (4M Cache, up to 3.30 GHz)
РАМ : 8GB, 2100MHz DDR3
Хард Диск : 500 GB HDD
Графичка карта : Intel HD 4000
Останато : Camera 3G DisplayPort
Димензии: 13.3 x 9.1 inches
Тежина: 3.6/4.4 pounds

Оперативен систем – Windows 10 Pro
Освен фабричката OEM лиценца, компјутерите содржат дополнителна Windows 10 MAR лиценца (Microsoft Authorized Refurbisher) лиценца. Лиценцата е 100% валидна, пријавена во Microsoft и назначена во фактурата. Windows оперативниот систем е преинсталиран на компјутерот заедно со сите потребни дрјавери.