HP EliteBook 840 G1 14″ Core i5 4300U/4GB DDR3 /320 GB HDD /Win10Pro

19,900.00 ден

Категорија:

Опис

HP EliteBook 840 G1 А Class Intel Core i5 4300U 1900Mhz 3MB /4GB DDR3 /320 GB /14″ 1600×900 WSXGA 16:9 Camera DisplayPort

Промотивно 12 месеци гаранција 7 дена гаранција за враќање пари

Екран : 14.0 inches 1600×900 WSXGA 16:9
Процесор : Intel® Core™ i5-4300U Processor (3M Cache, up to 2.90 GHz)
РАМ : 4GB DDR3
Хард Диск : 320 GB HDD
Графичка карта : Intel HD
Останато : Camera DisplayPort

Оперативен систем – Windows 10 Pro
Освен фабричката OEM лиценца, компјутерите содржат дополнителна Windows 10 MAR лиценца (Microsoft Authorized Refurbisher) лиценца. Лиценцата е 100% валидна, пријавена во Microsoft и назначена во фактурата. Windows оперативниот систем е преинсталиран на компјутерот заедно со сите потребни дрјавери.