HP Compaq Elite 8300 USDT Intel® Core™ i5-3470 /8GB DDR3 /320GB /Win10Pro

17,900.00 ден

Опис

HP Compaq Elite 8300 USDT Intel Core i5 3470S/8GB DDR3/320GB/Win10Pro

Промотивно 1 година гаранција 7 дена гаранција за враќање пари(можност за доплата за гаранција до 3 години)

*Процесор – Intel® Core™ i5-3470 Processor (6M Cache, up to 3.60 GHz)
*РАМ – 8GB DDR3
*Хард Диск – 320GB SATA
Можност доплата за надограба/промена SSD. Со вградување на SSD перформансите се зголемуваат до 10 пати)
*Графичка карта – Intel® HD Graphics
(PCIE слот, можност за додавање графичка карта по желба)
*Оперативен систем – Windows 10 Pro
Освен фабричката OEM лиценца, компјутерите содржат дополнителна Windows 10 MAR лиценца (Microsoft Authorized Refurbisher) лиценца. Лиценцата е 100% валидна, пријавена во Microsoft и назначена во фактурата. Windows оперативниот систем е инсталиран на компјутерот заедно со основни бесплатни програми (антивирус, PDF, OpenOffice)