HP Compaq Elite 8300 SFF Intel® Core™ i7-3770 /4GB DDR3 /250GB HDD/Win10Pro

19,900.00 ден

Опис

HP Compaq Elite 8300 SFF Intel® Core™ i7-3770 /4GB DDR3 /250GB /Win10Pro

Промотивно 1 година гаранција 7 дена гаранција за враќање пари(можност за доплата за гаранција до 3 години)

*Процесор – Intel® Core™ i7-3770 Processor (8M Cache, up to 3.90 GHz)
*РАМ – 4GB DDR3
*Хард Диск – 250GB SATA
*Графичка карта – Intel® HD Graphics
(2 x PCIEx слотa, можност за додавање нископрофилна графичка карта по желба)
* Оптички уред – DVD RW
* Надворешни Порти:
Предни: 4 x USB 2.0 ; 2 Line-out (headphone/microphone)
Задни: 2 x USB 2.0 + 4 х USB 3.0 ; 1 х Serial ; Gigabit Lan 1 x RJ-45 ; 1 x VGA 1 x DispayPort ; 2 x PS/2 ; 1 x Line-in / 1 x Line-out
*Куќиште – SFF – Small Form Factor
(мал, компактен, тивок со ниска потрошувачка на струја)
*Оперативен систем – Windows 10 Pro
Освен фабричката OEM лиценца, компјутерите содржат дополнителна Windows 10 MAR лиценца (Microsoft Authorized Refurbisher) лиценца. Лиценцата е 100% валидна, пријавена во Microsoft и назначена во фактурата. Windows оперативниот систем е инсталиран на компјутерот заедно со сите соодветни драјвери