HP Compaq Elite 8300 SFF Intel® Core™ i5-3470/4GB DDR3/320GB

14,900.00 ден

Опис

HP Compaq Elite 8300 SFF А Class Intel® Core™ i5-3470/4GB DDR3/320GB HDD/DVD-RW/Slim Desktop

Промотивно 1 година гаранција 7 дена гаранција за враќање пари(можност за доплата за гаранција до 3 години)

*Процесор – Intel® Core™ i5-3470 Processor (6M Cache, up to 3.60 GHz)
*РАМ – 4GB DDR3 (4 x DIMM Slot Можност за надоградба)
*Хард Диск – 320GB SATA (2x free sata)
Можност за вградување SSD диск со доплата. Со вградување на SSD перформансите се зголемуваат до 10 пати
*Графичка карта – Intel® HD Graphics Dual Monitor – VGA + Display Port
(2 x PCIEx слотa, можност за додавање нископрофилна графичка карта по желба)
* Надворешни Порти:
Предни: 4 x USB 2.0 ; 2 Line-out (headphone/microphone)
Задни: 2 x USB 2.0 + 4 х USB 3.0 ; 1 х Serial ; Gigabit Lan 1 x RJ-45 ; 1 x VGA 1 x DispayPort ; 2 x PS/2 ; 1 x Line-in / 1 x Line-out
*Куќиште – SFF – Small Form Factor
(мал, компактен, тивок со ниска потрошувачка на струја)
*Оперативен систем – Нема оператицен систем,но може да се инсталира Андроид или Линукс на барање на клиентот со доплата