Fujitsu LifeBook S752 14″ Intel Core i3 3120M/4GB DDR3 /320 GB HDD/Docking station /Win10

13,500.00 ден

Категорија:

Опис

Fujitsu LifeBook S752 А клас
Intel Core i3 3120M 2500Mhz 3MB/4GB So-Dimm DDR3 /320 GB SATA 14″ 1366×768 WXGA LED 16:9 Slim DVD-RW WWAN eSATA DisplayPort + Docking station Windows 10 Home MAR

Освен фабричката OEM лиценца, компјутерите содржат дополнителна Windows 10 MAR лиценца (Microsoft Authorized Refurbisher) лиценца. Лиценцата е 100% валидна, пријавена во Microsoft и назначена во фактурата. Windows оперативниот систем е преинсталиран на компјутерот заедно со сите потребни дрјавери

Промотивно 12 месеци гаранција 7 дена гаранција за враќање пари

*Екран : 14-inch
*Процесор – Intel® Core™ i3-3120M Processor (3M Cache, 2.50 GHz)
*РАМ – 4GB DDR3
*Хард Диск – 320GB HDD
*Графичка карта : Integrated VGA
*Оперативен систем – Win10Home MAR pre-installed
(инсталиран Windows 10 Home, MAR-Лиценциран и основни програми)Windows 10 Home лиценците се валидни за корстење во КОМПАНИИ и ги имаат повеќето функционалности од Windows 10 Pro. Најголема разлика е што не може да се поврзат на големи Microsoft мрежи со Domain контролер.