Fujitsu Esprimo C5731 SFF Intel® Core™2 Duo E8400/4GB DDR3 /128GB SSD/Win10

9,900.00 ден

Опис

Fujitsu Esprimo C5731 SFF Intel® Core™2 Duo E8400/4GB DDR3 /128Gb SSD /Win10

Промотивно 1 година гаранција 7 дена гаранција за враќање пари (можност за доплата за гаранција до 3 години)

* Процесор – Intel® Core™2 Duo Processor E8400 (6M Cache, 3.00 GHz, 1333 MHz FSB)
* РАМ – 4GB DDR3 ( 4 x DIMM slot)
* Хард Диск – 128GB SSD
* Оптички уред – DVD-RW
* Графичка карта – Intel® HD Graphics ® GMA 4500 – UP to up to 1759 MB sheard memory
* Надворешни Порти:
Предни: 3 x USB 2.0 ; 2 Line-out (headphone/microphone)
Задни: 6 x USB 2.0 ; 2 х Serial ; Gigabit Lan 1 x RJ-45 ; 1 x VGA x 1 x DVI ; 2 x PS/2 ; 1 x Line-in / 1 x Line-out

*Оперативен систем – Win10Home MAR pre-installed
(инсталиран Windows 10 Home, MAR-Лиценциран и сите соодветни драјвери)
*Освен фабричката OEM лиценца, компјутерите содржат дополнителна Windows 10 MAR лиценца (Microsoft Authorized Refurbisher) лиценца. Лиценцата е 100% валидна, пријавена во Microsoft и назначена во фактурата. Windows оперативниот систем е инсталиран на компјутерот заедно со сите адекватни драјвери

*Windows 10 Home лиценците се валидни за корстење во КОМПАНИИ и ги имаат повеќето функционалности од Windows 10 Pro. Најголема разлика е што не може да се поврзат на големи Microsoft мрежи со Domain контролер. Детално инфо на : http://www.pcadvisor.co.uk/feature/windows/windows-10-home-vs-pro-3618710/