Fujitsu Celsius H710 15.6″ A Class Intel Core i7 2760QM 2,4GHz 2nd gen/8GB DDR3/128 GB SSD/Nvidia Quadro 1920×1080 Full HD/Finger Print/Win10

Категорија: Таг:

Опис

Fujitsu Celsius H710 15.6″ A Class Intel Core i7 2760QM 2,4GHz 2nd gen/8GB DDR3/128 GB SSD/Nvidia Quadro 1920×1080 Full HD/Finger Print/Win10Home MAR Preinstalled

Освен фабричката OEM лиценца, компјутерите содржат дополнителна Windows 10 MAR лиценца (Microsoft Authorized Refurbisher) лиценца. Лиценцата е 100% валидна, пријавена во Microsoft и назначена во фактурата. Windows оперативниот систем е преинсталиран на компјутерот заедно со сите потребни дрјавери.

Моќна работна станица (WORKSTATION) сместена во 15 инчен лаптоп. Врвни перформанси Core i7 процесор, Nvidia Quadro графичка картица, SSD диск. Идеален за гејминг, графички дизајн, рендеринг.

ПОДАРОК – DOCKING STATION

Промотивно 12 месеци гаранција 7 дена гаранција за враќање пари

*Екран : 15.6 inch 16:9, 1920×1080 pixel, glossy: no
*Процесор – Intel® Core™ i7-2720QM 2,2GHz 2nd gen
(6M Cache, up to 3.30 GHz)
*РАМ – 8GB DDR3
*Хард Диск – 128GB SSD
*Графичка карта : NVIDIA Quadro 1000M – 2048 MB, Core: 700 MHz, Memory: 900 MHz, GF108, 8.17.12.6640 – nVIDIA ForceWare 266.40
*Останато : 1 PC-Card, 1 Express Card 54mm, 3 USB 2.0, 1 USB 3.0 / 3.1 Gen1, 1 VGA, 1 DisplayPort, 1 Kensington Lock, 1 eSata, Audio Connections: 1 out, 1 in, Card *Reader: SD/MS/MSPro, 1 SmartCard, 1 Fingerprint Reader
*Димензии: height x width x depth (in mm): 36 x 372 x 255 ( = 1.42 x 14.65 x 10.04 in)
*Тежина: 2.75 kg
*Оперативен систем – Win10Home MAR pre-installed
(инсталиран Windows 10 Home, MAR-Лиценциран и основни програми)

**Windows 10 Home лиценците се валидни за корстење во КОМПАНИИ и ги имаат повеќето функционалности од Windows 10 Pro. Најголема разлика е што не може да се поврзат на големи Microsoft мрежи со Domain контролер.