Dell Optiplex 7010 SFF – Intel® Core™ i5-3470/ 4GB DDR3/ 250GB HDD/ DVD-RW/ Win10 Pro

17,900.00 ден

Опис

Dell Optiplex 7010 SFF – Core i5 3470 /4GB DDR3/250GB HDD/ DVD-RW/Win10 Pro

Промотивно 1 година гаранција 7 дена гаранција за враќање пари(можност за доплата за гаранција до 3 години)

*Процесор – Intel® Core™ i5-3470 Processor (6M Cache, up to 3.60 GHz)
*РАМ – 4GB DDR3
*Хард Диск – 250GB HDD
Можност доплата за надограба со SSD. Со вградување на SSD перформансите се зголемуваат до 10 пати)
*Оптички уред – DVD-RW
*Графичка карта – Intel® HD Graphics
(2 х PCIEx слот, можност за додавање графичка карта по желба)
* Надворешни Порти:
Предни: 4 x USB 2.0 ; 2 Line-out (headphone/microphone)
Задни: 6 x USB 2.0 ; 1 х Serial ; Gigabit Lan 1 x RJ-45 ; 1 x VGA x 2 x DisplayPort ; 2 x PS/2 ; 1 x Line-in / 1 x Line-out
*Оперативен систем – Windows 10 Pro
Освен фабричката OEM лиценца, компјутерите содржат дополнителна Windows 10 MAR лиценца (Microsoft Authorized Refurbisher) лиценца. Лиценцата е 100% валидна, пријавена во Microsoft и назначена во фактурата. Windows оперативниот систем е инсталиран на компјутерот заедно со сите адекватни драјвери