DELL OptiPlex 7010 SFF Intel Core i3-3220/4GB RAM /128GB SSD + 250 GB HDD /Win10

14,000.00 ден

Опис

DELL OptiPlex 7010 Intel Core i3-3220/4GB RAM /128GB SSD + 250 GB HDD /Win10 No opcical drive

Промотивно 1 година гаранција 7 дена гаранција за враќање пари(можност за доплата за гаранција до 3 години)

* Процесор – Intel® Core™ i3-3220 Processor (3M Cache, 3.30 GHz)
* РАМ – 4GB DDR3 (4 x Dimm Slot)
* Хард Диск – 250GB HDD + 128GB SSD NEW
* Оптички уред – N/A
* Графичка карта – Intel® HD Graphics
(2 х PCIEx слот, можност за додавање нископрофилна графичка карта по желба)
* Надворешни Порти:
Предни: 4 x USB 2.0 ; 2 Line-out (headphone/microphone)
Задни: 6 x USB 2.0 ; 1 х Serial ; Gigabit Lan 1 x RJ-45 ; 1 x VGA x 2 x DisplayPort ; 2 x PS/2 ; 1 x Line-in / 1 x Line-out
* Оперативен систем – Win10Home MAR pre-installed
(инсталиран Windows 10 Home)
Освен фабричката OEM лиценца, компјутерите содржат дополнителна Windows 10 MAR лиценца (Microsoft Authorized Refurbisher) лиценца. Лиценцата е 100% валидна, пријавена во Microsoft и назначена во фактурата. Windows оперативниот систем е инсталиран на компјутерот заедно со сите адекватни драјвери.

*Windows 10 Home лиценците се валидни за корстење во КОМПАНИИ и ги имаат повеќето функционалности од Windows 10 Pro. Најголема разлика е што не може да се поврзат на големи Microsoft мрежи со Domain контролер. Детално инфо на :
http://www.pcadvisor.co.uk/feature/windows/windows-10-home-vs-pro-3618710/