DELL Latitude E6330 13.3″ LED, Intel Core i5 3320M /4GB DDR3/320GB HDD/Win 10/Docking station

17,900.00 ден

Категорија:

Опис

DELL Latitude E6330 13.3″ LED, Intel Core i5 3320M /4GB DDR3/320GB HDD/Win 10/Docking station Extended battery Camera eSATA D-HDMI

Освен фабричката OEM лиценца, компјутерите содржат дополнителна Windows 10 MAR лиценца (Microsoft Authorized Refurbisher) лиценца. Лиценцата е 100% валидна, пријавена во Microsoft и назначена во фактурата. Windows оперативниот систем е преинсталиран на компјутерот заедно со сите потребни дрјавери.

Dell Laitude се едни од најпродаваните професинални бизнис серии на лаптопи. Се одликува со врвна изработка на куќиште од алуминиум и магнезиум. Врвни перформанси со Core i5 процесор, што освен за Office потреби, е многу користен попрофесионална работа. Вклучена докинг станица со што со еден клик станува десктоп графичка станица.
Лиценциран/инсталиран Windows 10

Промотивно 12 месеци гаранција 7 дена гаранција за враќање пари

*Процесор – Intel® Core™ i5-3320M Processor (3M Cache, up to 3.30 GHz)
*РАМ – 4GB DDR3
*Хард Диск – 320GB SATA
Можност доплата за надограба/промена SSD
Со вградување на SSD перформансите се зголемуваат до 10 пати
*Графичка карта – Intel HD Graphics
*Оперативен систем – Win10Home MAR pre-installed
(инсталиран Windows 10 Home, MAR-Лиценциран и основни програми)Windows 10 Home лиценците се валидни за корстење во КОМПАНИИ и ги имаат повеќето функционалности од Windows 10 Pro. Најголема разлика е што не може да се поврзат на големи Microsoft мрежи со Domain контролер. Детално инфо на : http://www.pcadvisor.co.uk/feature/windows/windows-10-home-vs-pro-3618710/
*Куќиште – Dell touts the so-called Tri-Metal case to be in accordance with a military standard Materials such as aluminum and magnesium (mainly for the chassis) are installed, partly interwoven, to achieve the desired robustness.