ФИСКАЛНА КАСА PERFECT S

16,402.00 ден

Цена: 13,900.00 МКД + ДДВ

Категорија:

Опис

Погоден за магацини, аптеки, бутици, козметички продавници, канцеларии, сервиси, кафулиња, ресторани и др.
– Компактни димензии
– Голем графички дисплеј со позадинско осветлување и со динамична визуелизација големината на бројките
– Големи копчиња
– Брза промена на хартиja

Карактеристики

Димензии: 107 x 218 x 50 mm
Тежина: 0.500 kg
Принтер: Линиски термален принтер
Систем за лесна промена на хартиja: Да
Брзина на печатење: 14 реда во секунда (или 70 mm/sec); 32 симбола во ред
Хартија: Хартија 1 х 57 mm, макс. дијаметар 40 mm
Тастатура: 32 тастери
Дисплеj за касиер: LCD графички со позадинско осветлување; 132 х 64 точки, со специјални знаци за статус на батеријата, режимот на работа, Bluetooth, SD картичка, PC
Дисплеj за корисник: LCD графички со позадинско осветлување; 132 х 24 точки
Адаптер: AC-DC адаптер 90-264 VAC, 50-60Hz / 7.5V,3.3A
Напојување: Батериско напојување над 500 сметки. Li-Ion 2x1320mAh
Интерфејси: 1 x USB порта за комуникација со компјутер и 1 х RS232 портa за комуникација со баркод читач и вага

Рецензии

Сеуште нема рецензија

Be the first to review “ФИСКАЛНА КАСА PERFECT S”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *