ФИСКАЛНА КАСА EXPERT SX

17,582.00 ден

Цена: 14,900.00 МКД + ДДВ

Категорија:

Опис

Погоден за работа во возила, мали продавници, комбиња, тезги на пазар и слично, во мобилна продажба, курирска дејност и др.

– Мобилна и стационарна
– Ергономски дизаjн
– Компактен, удобен и одржлив
– Брза промена на хартиja
– Самостојно напојување преку батерија (над 2000 реда)

Карактеристики

Димензии: 109 x 225 x 70 mm
Тежина: 0.550 kg
Принтер: Линиски термален принтер
Систем за лесна промена на хартиja: Да
Брзина на печатење: 12 реда во секунда (или 60мм/сек); 32 симбола во ред
Хартија: Хартија 1 х 57 mm, макс. дијаметар 40 mm
Тастатура: 29 тастери
Дисплеj за касиер: LCD графички со позадинско осветлување; 132 х 48 точки, со специјални знаци за статус на батеријата, режимот на работа, bluetooth, SD картичка, PC
Дисплеj за корисник: LCD графички со позадинско осветлување; 132 х 24 точки
Адаптер: AC-DC адаптер 90-264 VAC, 50-60Hz/ 7.5V,3.3A
Напојување: Батериско напојување над 500 сметки. Ni-MH 6V/1800mAh
Интерфејси: 1 x USB порта за комуникација со компјутер и 1 х RS232 портa за комуникација со баркод читач и вага

Рецензии

Сеуште нема рецензија

Be the first to review “ФИСКАЛНА КАСА EXPERT SX”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *