ФИСКАЛЕН ПРИНТЕР FX1200

16,638.00 ден

Цена: 14,100.00 МКД + ДДВ

Категорија:

Опис

Погоден за супермаркети, ресторани, аптеки и др.
– Компактни димензии
– Систем за лесна промена на хартиja
– Секач на хартиja автоматски нож
– USB интерфеjс за комуникација
– LED индикација

Карактеристики

Димензии: 105 x 180 x 85 mm
Тежина: 0.750 kg
Принтер: Линиски термален принтер
Систем за лесна промена на хартиja: Да
Брзина на печатење: 150 mm/sec
Хартија: Хартија 1 х 57 mm, макс. дијаметар 72 mm
Тастатура: 3 тастери
Дисплеj (касиер): LED (сина, црвена и зелена диоди)
Дисплеj (користник): Опциjа
Адаптер: AC-DC адаптер 90-264 VAC, 50-60Hz / 7.5V,3.3A
Интерфејс: Поврзување 1 x USB порта за комуникација и 1 х RS232 портa за комуникација
Секач на хартиja автоматски нож: Да

Рецензии

Сеуште нема рецензија

Be the first to review “ФИСКАЛЕН ПРИНТЕР FX1200”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.